Конфлікт України та Угорщини можна вирішити дуже швидко: експерт пояснив як

При підписанні важливого документа між Угорщиною та Україною була допущена помилка, передає Politeka. Україно-угорський конфлікт веде свій початок ще з 1991 року, коли були прийняті неправильні закони на користь Угорщини. Про це повідомив експерт програми міжнародної та внутрішньої політики Українського інституту майбутнього Ігор Тишкевич, передає Хвиля.

Тишкевич переконаний, що конфлікт України та Угорщини можна вирішити досить швидко і без будь-якої шкоди для двох сторін. Експерт пояснив, все почалося з того, що при написанні українських законів для Закарпаття була допущена помилка в договорі про дружбу з Угорщиною. Спочатку в законі планувалося прописати, що в регіоні дозволяється «свобода віросповідання власною мовою, а також релігійну освіту на рідній мові». Однак пізніше була допущена помилка, і замість «релігійну освіту» прописали просто «освіта».

Далі Угорщина скористалася цією проломом в законі і почала пересилати в Україну підручники угорською та інші навчальні приналежності. Незабаром була розроблена навчальна програма, і угорська мова стала популярною в регіоні.

Тишкевич переконаний, що якщо зараз український уряд перестане загострювати конфлікт і зробить необхідні кроки для врегулювання мовного питання, то відносини з Угорщиною можна відновити.

Зазначимо, раніше в МЗС України зробили термінову заяву про те, що Будапешт відноситься до Закарпаття, як до своєї території.

«Угорщина почала діяти так, ніби Закарпатті її територія. Справа не тільки у видачі паспортів або введення посади урядового уповноваженого, «відповідального за розвиток Закарпатської області»», – сказав заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар.

Він підкреслив, що зараз головне завдання України полягає в тому, щоб показати Угорщини, що на Закарпатську область поширюється український суверенітет, і держава готова його захищати.

Джерело

Конфлікт України та Угорщини можна вирішити дуже швидко: експерт пояснив як