Віктор Медведчук прокоментував фантазії прем’єра Гройсмана про «зниження держборгу»

Зниження державного боргу України, про що заявив прем’єр-міністр В.Гройсман, сталося через те, що борги перед МВФ, погашалися, а нових кредитів не було. У той же час державний і гарантований державою борг України за 2017-й виріс в доларовому еквіваленті на 7,5% ($ 5,33 млрд) – до $ 76,31 млрд. Про це в своєму блозі  написав член партії «За життя», лідер «Українського вибору – Права народу» Віктор Медведчук, передає Politeka.

Як відомо, в інтерв’ю «Укрінформу» В. Гройсман заявив, що Україна вже почала скорочувати борги і за п’ять років зможе вийти на сильну економіку.

«Дійсно, за станом на кінець вересня 2018 року державний борг України зменшився і склав $ 74,66 млрд. Державний і гарантований державою борг України за 2017-й виріс в доларовому еквіваленті на 7,5% ($ 5,33 млрд) – до $ 76, 31 млрд. Зниження в наявності. Але чому ж воно сталося? Та тому, що борги, перш за все, борги перед МВФ, погашалися, а нових кредитів не було », – звернув увагу лідер« Українського вибору ».

Але різко підвищивши ціни на газ для населення, уряд створив всі умови для отримання нової позики, вважає політик.

«Мінфін в очікуванні траншу розмістив облігації на $ 2 млрд під надвисокі відсотки, найвищі в 2018 році серед усіх країн, що розвиваються світу. Це вже перекрило отримане раніше зниження держборгу », – пояснив В.Медведчук.

При цьому навіть не дивлячись на те, що рішення МВФ про відновлення кредитування Києва поки не прийнято, а Державна регуляторна служба України не погодила проект постанови КМУ про підвищення цін на газ, уряд зробить все, щоб транш МВФ був отриманий, впевнений лідер «Українського вибору» . За його прогнозами, транш буде отриманий в січні – лютому наступного року.

«І це відкриє можливість отримання нових кредитів від Світового банку, ЄС та нових запозичень у приватних зарубіжних інвесторів. Американський експерт (аналітик американського центру Atlantic Council) Андерс Аслунд оцінює суму нових кредитів для України в $ 8 млрд. І що тоді станеться з державним боргом України, перш за все зовнішнім? Невже Гройсман думає, що погашати держборг можна, нарощуючи його? Швидше за все, він думає про те, що вирішувати проблему будуть зовсім інші люди. «Після нас хоч потоп», – підкреслив Віктор Медведчук.

Нагадаємо, повідомлялося, що світові ЗМІ, висвітлюючи зростання тарифів на газ в Україні, цитують заяви опозиційного політика Віктора Медведчука.

Віктор Медведчук прокоментував фантазії прем’єра Гройсмана про «зниження держборгу»