До дитсадка за новими правилами: що вигадали депутати цього разу

Депутати Київради планують змінити правила зарахування дітей до дошкільних закладів освіти. Кому ж пощастить отримати першочергове право влаштувати свою дитину до дитсадка? Вже п’ять років у столиці малюків зараховують до дитсадків за допомогою електронної черги. І хоча батькам доводиться реєструвати в ній своїх чад мало не з народження, завдяки такій системі вдалося викорінити ряд проблем, — пише «Сегодня«.

Втім залишається ще безліч проблем, серед яких нестача місць та корупція.

«Система електронного запису в комунальні установи дошкільної освіти автоматично розсилає запрошення на вільні місця в садочках дітям, які стоять у черзі. Але не враховує спорідненість братів/сестер, місце навчання або місце роботи батьків. Проект рішення дасть можливість зняти соціальну напругу серед батьків, які змушені влаштовувати дітей в різні садочки, часто віддалені від місця проживання. А що стосується працівників дитсадків, це дозволить зменшити плинність кадрів», – йдеться у документі.
Батькам така ініціатива звісно ж до вподоби.

«У мене в цьому році пішов син в молодшу групу, через два роки буду віддавати в садок доньку. Звичайно, мені хочеться, щоб її без проблем взяли в садочок до братика. Не впевнена, що до того часу настане наша черга», – каже мешканка Дарницького району Ольга Кошова.

На сьогодні у столиці працює 627 дитсадків (568 комунальних, 14 відомчих і 44 приватних), які прийняли 113 тисяч дітей. Втім чрга все ще залишається величезною, місць всім бажаючим не вистачає. І це тільки ті, кому місце потрібно вже зараз. Всього ж в електронній черзі близько 11 тис. записів.

Наразі гостро стоїть проблема будівництва нових закладів, а також капремонт уже існуючих.

До дитсадка за новими правилами: що вигадали депутати цього разу