Ціни на комуналку злетять, але українцям розповіли хитрість, як платити копійки

Українці можуть заощадити на комунальних рахунках якщо спробують жити за новими європейськими стандартами, передає Politeka з посиланням на Факти.

Майже рік тому в Україні були прийняті Закони «Про житлово-комунальні послуги» та «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», однією з вимог яких є забезпечення чіткого обліку отриманих людьми послуг – тепла, гарячої води, газу і електрики. Всі квартири в багатоквартирних будинках повинні бути обладнані відповідними приладами обліку.

«Встановлення розподільчого обліку теплової енергії дасть можливість кожному українцю економити споживання тепла і платити за власним лічильником. Вибрати оптимальну систему індивідуального обліку можна за технічної можливості інженерних систем в будинку », – заявив віце-прем’єр-міністр України Геннадій Зубко.

За його словами, раніше індивідуальний облік був доступний тільки в будинках з горизонтальною системою опалення. А мешканці будинків старої споруди, з вертикальною системою розводки опалення, не мали технічної можливості встановити лічильник.

Люди платили за нормативами або за обсяг тепла, яке споживало всю будівлю за показаннями загальнобудинкового приладу комерційного обліку. Тобто всі мешканці платили однаково, незалежно від кількості тепла, спожитого кожної конкретної квартирою.

Регулятор дозволить своїми діями впливати на обсяги споживаного тепла, тобто зменшувати або збільшувати подачу теплоносія в батарею. Регулятор можна ставити в тому випадку, якщо на стояках системи опалення є байпаси, які дозволяють не перекривати потік теплоносія в стояку, якщо хтось вирішить повністю перекрити свою батарею.

Зубко зазначив, що відтепер власники квартир, які встановлять квартирні лічильники (при горизонтальній розводці інженерних мереж в будинку) або прилади-розподілювачі і регулятори на опалювальні прилади (при вертикальній розводці) зможуть управляти температурою в своїх квартирах, економити тепло і платити за власним лічильником, а не за перевитрату недбайливого сусіда.

Доплата для мешканців буде лише за обігрів місць загального користування та допоміжних приміщень, як це робиться в європейських країнах світу.

Проблеми з розподільниками починаються тоді, коли в квартирі встановлені батареї від різних виробників, тоді жителям квартир доведеться купувати і налаштовувати кілька розподільників на різні типи батарей.

Також є один нюанс про який не варто забувати, якщо економите тільки ви, а ваші сусіди без розподільників відкривають взимку вікна навстіж або перекривають у себе батарею. Тоді ви будете опалювати і свою, і сусідню квартиру. І платити за це за показаннями своїх розподільників, плюс витрати на місця загального користування і тепловтрати. Максимальна користь від регуляторів буде тільки в тому випадку якщо і сусіди проконтролюють цей процес.

Відповідно до нового урядового нормативного акту, необхідно, щоб не менше 50% мешканців погодилися встановити у себе розподільники. Європейська практика показує необхідність установки розподільників в 100% квартир для більшої точності розрахунків використання тепла.

Нагадаємо, ціни на квартири зробили різкий розворот, стрімко котяться вниз: що відбувається і що буде далі.

Ціни на комуналку злетять, але українцям розповіли хитрість, як платити копійки