Долар зробив розворот на 180 градусів: що буде з курсом восени

В Україні американська валюта після зміцнення стала несподівано знижуватися в ціні, а бізнес вичікує більш вигідний курс. Про це пише видання Обозреватель, передає Politeka.

В країні і курс НБУ, і вартість іноземної валюти на готівковому ринку знижуються протягом декількох днів. Аналітики впевнені, що подібна ситуація протримається ще як мінімум тиждень.

курс валют на 4 октября, гривна доллар

“На цьому тижні ми прогнозуємо помірне зниження долара до гривні. На міжбанку американська валюта може торгуватися в районі 28 гривень, а готівковий в банках – 28,2 грн”, – запевняє аналітик Вадим Іосуб.

Американська валюта несподівано для всіх перестала зміцнюватися в ціні, зробивши розворот на 180 градусів. Подібну тенденцію пов’язують з хорошою пропозицією валюти на ринку.

Доларів стало більше на ринках з кількох причин. По-перше, завдяки низькому урожаю в ЄС, на якому піднялися українські аграрії. По-друге, український бізнес до сих пір вичікує вигідний курс і не скуповує американську валюту.

“На ринок вийшов навіть державний регулятор для скупки валюти, щоб утримати падіння долара, тим самим уповільнивши зміцнення національної валюти. Але імпортери поки що не поспішають і жовтень, швидше за все, буде стабільним”, – заявляє Єгор Комов.

Поліпшити ситуацію може позитивна новина від МВФ щодо отримання траншу. Якщо партнерам сподобається затверджений Україною бюджет і якщо буде прийнята програма на 2019 рік, то будуть виключені спекулятивні ризики на весь рік виборів.

До цього повідомлялося, що провідні компанії перестали скуповувати американську валюту після того, як її офіційний курс продавили вниз. Ситуація на ринку така: долар не просто перестав дорожчати, його курс активно йде на дно.

На торгах він втратив 10 копійок і до вечора закріпився на позначці в 28,14-28,16. Банки, в свою чергу, розгорнули продаж американської валюти з самого ранку.

Долар зробив розворот на 180 градусів: що буде з курсом восени